A Magyar Országos Horgász Szövetség pályázati felhívása „A MOHOSZ minősített beszállítója” cím elnyerésére
1. A pályázat célja:
A Magyar Országos Horgász Szövetség (a továbbiakban: MOHOSZ) Választmányának V-16/2019. (05.24.) sz. határozata alapján a MOHOSZ Országos Horgászszervezeti Központja (a továbbiakban: MOHOSZ OHSZK) jelen felhívással nyilvános pályázatot hirdet „A MOHOSZ minősített beszállítója” cím (a továbbiakban: cím) elnyerésére.
2. A pályázók köre:
Egyszerűsített pályázatot (a továbbiakban: pályázat) adhat be az a - nem MOHOSZ speciális jogállású tag - magánszemély vagy jogi személy haltermelő és kereskedő, amely
- legalább egy horgászszervezet ajánlásával rendelkezik,
- a MOHOSZ OHSZK minőségre, halegészségügyre és a termelési, szállítási, számlázási átláthatóságra vonatkozó előírásait teljesíti,
- vállalja az évi 25.000.- Ft regisztrációs díj megfizetését.
Előny: legalább 50 ha (kizárólag ivadék korosztály előállítása esetén 10 ha) haltermelési létesítmény üzemeltetése; további horgászszervezetek ajánlása.
3. A címmel járó előnyök:
A címet elnyert és az ezzel járó követelményeket folyamatosan vállaló haltermelők és kereskedők jogosultak a cím nyilvános használatára.
A címet elnyert és az ezzel járó követelményeket folyamatosan vállaló haltermelők és kereskedők a MOHOSZ közfeladat-ellátásának keretében (támogatás kiemelt alapja: halgazdálkodási vízterületek halállományának megőrzése, fejlesztése /Hhvtv. 63. § (5) aa, ac) pontok/) létrehozott Állománypótlási és Fejlesztési Célelőirányzat (ÁPFE) éves keretei terhére történő, a horgászszervezetek részére külön pályázati alapon meghirdetett, alábbi központilag támogatott halbeszerzések esetében 2019. őszétől előnyben részesülnek:
- intervenciós felvásárlás támogatása,
- vis maior halpusztulás állománypótlási támogatása,
- MOHOSZ preferált őshonos fajták visszatelepítési támogatása,
- egyéb telepítési támogatás.
A címet elnyert és az ezzel járó követelményeket folyamatosan vállaló haltermelők és kereskedők a MOHOSZ haszonbérletében lévő vizek általános telepítésénél a 2020. tavaszától az ÁSZF I. és az Alhaszonbérleti szerződések alapján előnyben részesülhetnek.
A jövőben a MOHOSZ OHSZK vállalja, hogy a minősített beszállító által jelzett, aktuális és árazott halkínálatot az információs rendszerén keresztül a cím megszerzését követően folyamosan közvetíti a halgazdálkodási hasznosító horgászszervezetek felé.
A címmel járó előnyök mértéke a speciális jogállású tagokra vonatkozó kereteket nem haladhatja meg és nem terjedhet ki a törzsállomány befogására; az ökológiai célú, szelektív halászati-, valamint állománymentési feladatok ellátására; valamint az egyéb MOHOSZ OHSZK pályázati programokban történő részvételi jogosultságokra.
4. A címmel járó kötelezettségek:
A címet elnyert és az ezzel járó követelményeket folyamatosan vállaló haltermelők és kereskedők együttműködési megállapodásban vállalják az alábbiakat:
- a tartási helyek, a tenyészetek és az ezekkel kapcsolatos egyes adatok országos nyilvántartási rendszeréről szóló 119/2007. (X. 18.) FVM rendeletnek (TIR rendelet) való megfelelést, amelynek értelmében az állattartónak szerepelnie kell az Országos Adatbázisban,
- a hal termelésére, értékesítésére és szállítására vonatkozó állategészségügyi feltételeknek való megfelelést, ideértve a valós dokumentációt és az EKÁER okmányolást,
- a telepítések előzetes és realizációs, horgászszervezetek által történő, MOHOSZ eljárási rend szerinti pontos bejelentésében történő tevékeny közreműködést,
- igazoltan saját termelésű (kereskedők esetén a termelői helytől igazolt származású, belföldi) hal értékesítését, a minőség és a mennyiség és a rakodási, valamint a teljes szállítási, telepítési folyamat során a horgászszervezeti ellenőrzés biztosítását,
- az átlátható, szabályos működést,
- a későbbiekben - annak hatálybalépését követően - a haltermelési létesítményekre és a haltermelőkre vonatkozó jogszabály rendelkezéseinek való megfelelést.
A kötelezettségek megszegése esetén az OHSZK jogosult a címhasználat azonnali visszavonására és a telepítésekkel kapcsolatban az indokolt, bizonyítható polgári jogi kárigény bejelentésére és közvetlen érvényesítésére.
5. Az igénylés tartami és formai követelményei:
A támogatási kérelem kizárólag a mellékelt pályázati adatlap és mellékletei hiánytalan kitöltésével nyújtható be.
6. Az igénylés benyújtásának módja, helye és határideje:
A pályázat beadására 2019. augusztus 1-től kezdődően - a pályázati lehetőség visszavonásáig - folyamatosan van lehetőség. A pályázati adatlapot és mellékleteit kitöltve elektronikus formában (az eredeti word, illetve excel formátumban, valamint ezen túl aláírva .pdf formátumban is) a
A letölthető anyagok:
Pályázati regisztrációs adatlap
„A MOHOSZ minősített beszállítója” pályázat 1.1 melléklet
7. Hiánypótlás:
Kizárólag a felhívásban szereplő feltételeknek megfelelő, hiánytalanul kitöltött pályázat fogadható el. Hiánypótlásra csak írásos értesítésre, az ott meghatározott módon kerülhet sor.
8. A pályázatok elbírálása:
A pályázatokat azok beérkezésének sorrendjében a MOHOSZ OHSZK javaslatára - a MA-HAL, mint ágazati szakmaközi szervezet javaslatának figyelembevétele mellett - a MOHOSZ Elnöksége folyamatosan bírálja el, és külön indokolás nélkül dönt a cím adományozásáról, vagy a pályázat elutasításáról. E döntés ellen a jogorvoslati lehetőség kizárt.
A döntésről a pályázók kiértesítése az érvényes pályázat beérkezését követően 30 napon belül, írásban történik meg.
9. A cím elnyerésének és fenntartásának regisztrációja:
A címet elnyert haltermelőkről a MOHOSZ OHSZK nyilvántartást vezet, melyet - az elérhetőségeik feltüntetésével - a MOHOSZ hivatalos honlapján folyamatosan aktualizálva megjelentet. A cím elnyerését követő első megjelentetésre az együttműködési megállapodás aláírását és az évi regisztrációs díj befizetését követően 8 napon belül kerül sor.
10. Kapcsolattartás:
A pályázattal kapcsolatban a pályázók az itt feltüntetett elérhetőségeken kaphatnak felvilágosítást. E-mail:
Budapest, 2019. július 25.